Maxor has logged 46 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vamps

Vamps

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miss Annity

Miss Annity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
Read the review Edit this entry  
18
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
11
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Season

Blue Season

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Trail to Oregon!

The Trail to Oregon!

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry