• Red Notice

    ★★

  • Hypnotic

    ★★

  • Yara

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Sweet Girl

    ½

  • Aftermath

  • Titane

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • The Woman in the Window

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★

  • Stuck Apart

    ★★★½

  • Headspace Guide to Meditation

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★★

  • Death to 2020

    ★½

  • The Midnight Sky

  • Your Honor

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★★

  • Horizon Line

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Black Box

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Silencing

    ★★½

  • Unhinged

    ★½

  • Elyse

    ★★★

  • Normal People

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★½

  • Mulan

  • Devs

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • The Night Clerk

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Fantasy Island

    ★★

  • The Stranger

    ★★★

  • Sergio

    ★★★

  • The Nest

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Relic

    ★★½

  • The Night House

    ★★

  • Black Bear

    ★★★