• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Crush

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • The 355

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Clickbait

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • The Forever Purge

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ½

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Nocturne

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Way I See It

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

  • Little Fires Everywhere

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½