• He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Irresistible

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Tall Girl

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Show Dogs

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★½

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Intervention

    ★★★★

  • Antibirth

  • Yoga Hosers

    ★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★★★

  • #Horror

    ½

  • Addicted to Fresno

    ★★★★

  • Annie

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★★

  • The Rambler

    ★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★★★

  • The Strange Thing About the Johnsons

    ★★★★½

  • Leap Year

    ★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • Wild Child

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • Corpse Bride

    ★★★★½

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

  • Comic Book Villains

    ★★★

  • Austin Powers in Goldmember

    ★★½

  • Bend It Like Beckham

    ★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★★

  • Scary Movie 2

    ★★★

  • The Heart of the World

    ★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★

  • American Pie

    ★★★½

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★★★

  • The Game

    ★★½

  • Men in Black

    ★★★½

  • Premonitions Following an Evil Deed

    ★★★★