Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

Louis Theroux: America's Most Dangerous Pets

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★½
Edit this entry  
08
How to Fix a Drug Scandal

How to Fix a Drug Scandal

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★½
Edit this entry  
04
The Keepers

The Keepers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Disappearance of Madeleine McCann

The Disappearance of Madeleine McCann

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Surviving R. Kelly

Surviving R. Kelly

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Murder Mountain

Murder Mountain

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Evil Genius

Evil Genius

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Devil Next Door

The Devil Next Door

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fyre

Fyre

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Austenland

Austenland

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
11
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Edit this entry  
07
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Life

Life

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry