Sort by

Siena 🌞 has logged 165 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Why Worry?

Why Worry?

1923
×
Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
24
Eloise at Christmastime

Eloise at Christmastime

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Clown

Clown

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Next Stop, Christmas

Next Stop, Christmas

2021
×
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boyfriends of Christmas Past

Boyfriends of Christmas Past

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Dance Reunion

A Christmas Dance Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Stakeout

The Santa Stakeout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Unexpected Christmas

An Unexpected Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Treasure

A Christmas Treasure

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Viva

Viva

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Diana: The Musical

Diana: The Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Different for Girls

Different for Girls

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry