Sort by

Siegel has logged 65 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nimic

Nimic

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Minutes

Minutes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cop Car

Cop Car

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dolittle

Dolittle

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Chick Fight

Chick Fight

2020
×
Edit this entry  
14
Right at Your Door

Right at Your Door

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cop Out

Cop Out

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Capote

Capote

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triggered

Triggered

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

Jimmy Carr: The Best of Ultimate Gold Greatest Hits

2019
×
Read the review Edit this entry