Sort by

Siegel has logged 1,128 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Extraction

Extraction

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aniara

Aniara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sin City

Sin City

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freeway

Freeway

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Canvas

Canvas

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ida

Ida

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joseph: King of Dreams

Joseph: King of Dreams

2000
×
Read the review Edit this entry