Sort by

neo! has logged 117 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
13
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mad God

Mad God

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry