• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • My Name

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Clickbait

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Resort

  • Cherry

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • Given

    ★★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Itaewon Class

    ★★★★

  • Date Nite

    ★★★½

  • Dorohedoro

    ★★★★

  • The Grudge

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Cats

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★½

  • Stars Align

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★½

  • Vivarium

    ★★★★

  • Given

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★