• No Sudden Move

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Hemingway

    ★★★★

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★½

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • Boss Level

    ★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

    ★★★★

  • News of the World

    ★★½

  • Cockroach

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Sugar Daddy

    ★★★★

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Let Him Go

    ★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Pixie

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • The Perfect Weapon

    ★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • The Mole

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ★★

  • The Phenomenon

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • The Man In The Hat

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • The Mystery of D.B. Cooper

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • 76 Days

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • The Eight Hundred

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Becky

    ★★★

  • The Wanting Mare

    ★★★

  • This is Not a Conspiracy Theory

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ½

  • After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★½

  • The Way Back

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Grizzly II: Revenge

    ½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½