Sort by

sid has logged 147 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dil Chahta Hai

Dil Chahta Hai

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Chhichhore

Chhichhore

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stree

Stree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry