• Assimilate

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Suzzanna: Buried Alive

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Folklore: Toyol

    ★★★

  • Jaga Pocong

    ★★★

  • Folklore: Tatami

    ★★½

  • Asih

  • Folklore: A Mother's Love

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★★★

  • Kafir

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Buffalo Boys

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Flight 666

  • The Devil's Doorway

    ★★★

  • In Darkness

    ★★★

  • The Manor

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Border

    ★★★★

  • The Farm

    ★★★

  • Truth or Dare

    ★★

  • Danur 2: Maddah

  • Ghostland

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Wildling

    ★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Who's Watching Oliver

    ★★★½

  • Yowis Ben

    ★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Unsane

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Searching

    ★★★½

  • Insidious: The Last Key

    ★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Terrified

    ★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • The Super

    ★★½

  • The Babysitter

    ★★½

  • Dismissed

    ★★★½

  • Happy Death Day

    ★★

  • Cargo

    ★★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★½

  • Cult of Chucky

    ★★

  • Feral

    ★★

  • Satan's Slaves

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Veronica

    ★★

  • Leatherface

    ★★★

  • The Hatred

  • What Happened to Monday

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wish Upon

    ★★½

  • 12 Feet Deep

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • 47 Meters Down

    ★★½