• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Stuber

    ★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Destination Wedding

    ★★★½

  • Wolfman's Got Nards

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★