• Wrath of Man

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Primal

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Gerald's Game

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Free Fire

    ★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Tower

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Boy

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Chi-Raq

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • Spectre

    ★½

  • Experimenter

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½

  • High-Rise

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Beasts of No Nation

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Gift

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Kill Zone 2

    ★★★

  • We Are Still Here

    ★★★½

  • Jurassic World