Sort by

kyle has logged 199 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Distorted

Distorted

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
After.Life

After.Life

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
About Fate

About Fate

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Killer Design

Killer Design

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bros

Bros

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monstrous

Monstrous

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dashcam

Dashcam

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sissy

Sissy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harper's Island

Harper's Island

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Breed

The Breed

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Angel

Angel

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freeway

Freeway

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Edit this entry  
25
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Edit this entry  
25
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Edit this entry  
23
A California Christmas: City Lights

A California Christmas: City Lights

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killer Movie

Killer Movie

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frisk

Frisk

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hustler White

Hustler White

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bottom

Bottom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Wisher

The Wisher

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
Read the review Edit this entry