Mike has logged 14 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Fata Morgana

Fata Morgana

1971
×
★★★
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
High Plains Drifter

High Plains Drifter

1973
×
★★★
Edit this entry