Sort by

cait has logged 14 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry