Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Are You There God? It's Me, Margaret.

Are You There God? It's Me, Margaret.

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bank of Dave

Bank of Dave

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Train to Christmas

Last Train to Christmas

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
Read the review Edit this entry  
17
The Queen

The Queen

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★½
Edit this entry