Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★

  • Chris Rock: Selective Outrage

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Your Christmas Or Mine?

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★★

  • The Noel Diary

    ★★★

  • Three Wise Men and a Baby

    ★★★½

  • Bodywork

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Rosaline

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • About Fate

    ★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Blonde

    ½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

  • The Wonder

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★★★½

  • Purple Hearts

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Persuasion

    ★½

  • Elvis

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Along for the Ride

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Weekend Away

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • My Old School

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • An Unexpected Christmas

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Scenes from a Marriage

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★