• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Black Widow

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Relaxing Old Footage With Joe Pera

  • The Last Dance

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Frozen II

  • Joker

    ★★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Dirt

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • Happy Death Day

    ★½

  • The Vietnam War

  • It

  • Spider-Man: Homecoming

  • Cars 3

  • history of the entire world, i guess

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Get Out

    ★★★★★

  • Joe Pera Helps You Find the Perfect Christmas Tree

  • Moana

  • Doctor Strange

  • A Silent Voice

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Finding Dory

  • Captain America: Civil War

  • Joe Pera Talks You to Sleep

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia