Sort by

Noah Klein has logged 174 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
Edit this entry  
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Edit this entry  
18
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Edit this entry