Sort by

shredflanders17 has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
11
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Edit this entry  
05
War

War

2007
×
½
Edit this entry  
04
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of Wax

House of Wax

2005
×
½
Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Roy Wood Jr.: No One Loves You

Roy Wood Jr.: No One Loves You

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Roy Wood Jr.: Father Figure

Roy Wood Jr.: Father Figure

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Candyman

Candyman

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
Rollerball

Rollerball

2002
×
½
Edit this entry  
29
The Resort

The Resort

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★½
Edit this entry  
25
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry