• The War Below

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Crisis

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Archive

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Banker

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • My Spy

    ★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jexi

    ★★½

  • Spread Your Wings

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Ride Like a Girl

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • My Brother Chases Dinosaurs

    ★★★★

  • The Informer

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Fahim

    ★★★★½

  • Angel of Mine

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Dream Factory

    ★★★★

  • Ibiza

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Collini Case

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Unplanned

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Come As You Are

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Don't Let Go

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Storm Boy

    ★★★★

  • A Dog's Way Home

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • The Professor

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Peppermint

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Mile 22

    ★★★

  • Ambivalence

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Equalizer 2

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Capernaum

    ★★★★½