Shothimsixtimes has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wave

The Wave

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Basket Case 3

Basket Case 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Torchwood: Miracle Day

Torchwood: Miracle Day

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Torchwood: Children of Earth

Torchwood: Children of Earth

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry