Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

  • Elena Knows

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★½

  • The Exorcist: Believer

    ★★

  • Nowhere

    ★★★

  • Saw X

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★½

  • The Creator

    ★★½

  • Love at First Sight

    ★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Fingernails

    ★★★½

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★½

  • The Passenger

    ½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Meg 2: The Trench

    ½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★

  • The Boogeyman

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★★½

  • Blondi

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Extortion

    ★★★

  • To Catch a Killer

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Clock

    ★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Suffocated

    ★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Cocaine Bear

  • Inside

    ★★½

  • Reality

    ½

  • The Strays

    ½

  • About Thirty

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Fear

  • Maybe I Do

  • Passages

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Run Rabbit Run

    ½

  • Missing

    ★★★½

  • Snow Falls

    ½

  • There's Something Wrong with the Children

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • Selena Gomez: My Mind & Me

  • Talk to Me

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ½

  • Luckiest Girl Alive

    ★★

  • Hocus Pocus 2

  • Smile

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story