• We almost lost Bochum

    ★★★★★

  • Torso

    ★★★★

  • Egomania: Island Without Hope

    ★★★½

  • Cyclo

    ★★★

  • Casanova

  • Finch

    ★★

  • The Notebook

  • Play

    ★★★½

  • The Three Burials of Melquiades Estrada

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Bergman Island

  • Extinction

    ★½

  • The Great Silence

    ★★★★

  • Outside

    ★★★½

  • Black and Blue

    ★½

  • How It Ends

    ★★½

  • 3:10 to Yuma

    ★★★★½

  • The Host

    ★★★½