Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
After Work

After Work

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Witnesses

Silent Witnesses

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Joe Bell

Joe Bell

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Till Death

Till Death

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Courier

The Courier

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Other Side

The Other Side

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Monster Man

Monster Man

2003
×
Edit this entry  
24
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
El Conde

El Conde

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
65

65

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Is Erin Carter?

Who Is Erin Carter?

2023
×
★½
Edit this entry  
20
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Protector

The Protector

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

I Do Not Care If We Go Down in History as Barbarians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ice Forest

The Ice Forest

2014
×
Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Missing

Missing

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Painkiller

Painkiller

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blacklight

Blacklight

2022
×
★½
Edit this entry  
05
Styx

Styx

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Woman of Paris: A Drama of Fate

A Woman of Paris: A Drama of Fate

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Pilgrim

The Pilgrim

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cœur fidèle

Cœur fidèle

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brimstone

Brimstone

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Who Are You, Polly Maggoo?

Who Are You, Polly Maggoo?

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

Onoda: 10,000 Nights in the Jungle

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
A Kid Like Jake

A Kid Like Jake

2018
×
Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
28
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
Read the review Edit this entry  
26
Killer Book Club

Killer Book Club

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 355

The 355

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No

No

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gold

Gold

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Requin

The Requin

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Depp V Heard

Depp V Heard

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry