Sort by
  • Interstellar

    ★★★★★

  • Ali

    ★★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★★

  • Insomnia

    ★★★★★

  • The Pianist

    ★★★★★

  • 8 Mile

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★

  • The Machinist

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • I, Robot

    ★★★★

  • Downfall

    ★★★★★

  • Sin City

    ★★★★

  • Million Dollar Baby

    ★★★★★

  • Mr. & Mrs. Smith

    ★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★★

  • Walk the Line

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★★