Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Upgraded

Upgraded

2024
×
★★★
Edit this entry  
23
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
19
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fungi: Web of Life

Fungi: Web of Life

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Greatest Night in Pop

The Greatest Night in Pop

2024
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Argylle

Argylle

2024
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fungi: Web of Life

Fungi: Web of Life

2023
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Edit this entry  
02
My Sole Desire

My Sole Desire

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bob Marley: One Love

Bob Marley: One Love

2024
×
★★★
Edit this entry  
29
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Society of the Snow: Who Were We on the Mountain?

Society of the Snow: Who Were We on the Mountain?

2024
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Passages

Passages

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★
Edit this entry  
21
We Will Rock You

We Will Rock You

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Society of the Snow

Society of the Snow

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nowhere

Nowhere

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
29
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonka

Wonka

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
21
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sister Death

Sister Death

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry