Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Whitehall: At Large

Jack Whitehall: At Large

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Czars

The Last Czars

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

Shaun the Sheep: The Farmer's Llamas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry