Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Women and the Murderer

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Untold: Crime & Penalties

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Dig

    ★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

  • Audrey

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

    ★★★½

  • The Half of It

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Love in Winterland

    ★★

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★½