• The Half of It

  • ISO

  • Dorohedoro

    ★★★★★

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

  • Parasite

  • Alita: Battle Angel

  • Bad Times at the El Royale

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Burning

  • Shakedown

    ★★★

  • Black Panther

  • Lords of Chaos

    ★★★½

  • Mandy

  • Have You Seen the Listers?

  • LA 92

  • The Disaster Artist

  • T2 Trainspotting

  • Call Me by Your Name

    ★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

  • The Edge of Seventeen

  • The Handmaiden

  • Zootopia

  • Captain Fantastic

  • The Martian

  • Room

  • The Lobster

  • Mad Max: Fury Road

  • Kingsman: The Secret Service

  • Gone Girl

    ★★★

  • The Maze Runner

  • The Imitation Game

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Divergent

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • The Face Reader

  • Wetlands

  • About Time

  • Snowpiercer

  • Don Jon

  • This Is the End

  • Now You See Me

  • The Bling Ring

  • The Spectacular Now

  • Life of Pi

  • Skyfall

  • Pitch Perfect

  • Silver Linings Playbook

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Seven Psychopaths

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Frances Ha

  • Ted

  • Brave

  • The Hunt

  • The Taste of Money

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Chronicle

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

  • Snowballs

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • We Need to Talk About Kevin