Sort by

Theresa has logged 75 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sergio

Sergio

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry