Sort by

shikha ON HIATUS has logged 138 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry