Sort by
  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Sputnik

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 – Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • What Men Want

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★½