• Shangri-La

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Pasaje de ida

    ★★★★★

  • Soul

  • Un tal Alonso Quijano

  • Hysterical Girl

    ★★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Negra

    ★★★★★

  • The Mole Agent

  • The Writer From a Country Without Bookstores

  • I'm No Longer Here

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Joker

  • The Assistant

  • Marriage Story

  • The Furniture Maker

  • Parasite

  • The Fortress

  • Days of the Whale

  • Official Secrets

  • Knock Down the House

  • Are You Going to Shout at Me?

  • The Transgender Spring

  • Too Late to Die Young

  • Cold War

  • Not in My Neighbourhood

    ★★★★

  • En Boca de Todas

  • RBG

    ★★★★★

  • Phantom Thread

  • The Wife

  • The Breadwinner

  • Lady Bird

  • Late Afternoon

  • Vichada, la custodia de la vida

  • Beauty and the Dogs

  • Double King

  • Miss María, Skirting the Mountain

  • Ana, My Love

  • Skins

  • Chavela

  • A Ghost Story

  • Sunflowers of Nicaragua

    ★★★★★

  • Your Name.

  • My Life as a Zucchini

  • Emma

    ★★★★★

  • My Mother's Tits

  • Siempreviva

  • Parched

  • Les 3 Boutons

  • Sinfonía del viaje a la Luna

  • His Wedding Dress

    ★★★★★

  • Over the Garden Wall

  • Se dice poeta

    ★★★★★

  • Still Alice

  • Ramanujan

  • Divergent

  • The Letter

  • Ariel

  • Only Lovers Left Alive

  • Solecito

  • Elena

  • Frances Ha

  • The Doldrums or How to Cure Sadness

  • La Lectora

  • Sofia and the Stubborn Man

    ★★★★★

  • Los Retratos

  • LOL

  • Sidewalls

    ★★★★★

  • The Fantastic Flying Books of Mr Morris Lessmore

  • Inception