Sort by

Sherwin has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Proposal

The Proposal

2018
×
Edit this entry  
30
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Relaxer

Relaxer

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunnin' for That #1 Spot

Gunnin' for That #1 Spot

2008
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
11
Coherence

Coherence

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry