Sort by

martina has logged 48 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Night Moves

Night Moves

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Zombieland

Zombieland

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Roger Dodger

Roger Dodger

2002
×
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Normal People

Normal People

2020
×
Edit this entry  
10
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Read the review Edit this entry  
08
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hungry Wives

Hungry Wives

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

1972
×
Read the review Edit this entry  
03
Blood and Black Lace

Blood and Black Lace

1964
×
Read the review Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
02
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry