Sheldon has logged 62 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Good Waiter

The Good Waiter

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Will

Will "The Machine"

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Present

The Present

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Inferno

Inferno

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
Read the review Edit this entry  
21
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Soldier's Story

A Soldier's Story

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Verdict

The Verdict

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Transgender, at War and in Love

Transgender, at War and in Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Colette

Colette

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Taken 3

Taken 3

2014
×
Read the review Edit this entry  
09
Red Dot

Red Dot

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Taken 2

Taken 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry