Shawnee Mead has logged 17 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kissin' Cousins

Kissin' Cousins

1964
×
★★½
Edit this entry  
24
Follow That Dream

Follow That Dream

1962
×
★★★
Edit this entry  
23
Howard the Duck

Howard the Duck

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of One

Army of One

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Starsky & Hutch

Starsky & Hutch

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Glitter

Glitter

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Edit this entry