• Rogue One: A Star Wars Story

  • Pete's Dragon

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • The Do-Over

    ★★

  • Grimsby

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Creed

    ★★★★½

  • Savva. Heart of the Warrior

    ½

  • The Intern

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★½

  • I Am Chris Farley

    ★★★★

  • Max

    ★★½

  • Minions

    ★★

  • Jurassic World

    ★★★½

  • Aloha

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★½

  • Get Hard

  • Monkey Kingdom

    ★★★

  • Chappie

    ★★★½

  • Focus

    ★★★★

  • Hot Tub Time Machine 2

    ★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

    ★★★★

  • The Interview

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Toy Story That Time Forgot

    ★★★

  • Dumb and Dumber To

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★★½

  • Selma

    ★★★

  • Too Many Cooks

  • Interstellar

    ★★★★★

  • When the Garden Was Eden

    ★★

  • Fury

    ★★★★½

  • The Day the Series Stopped

    ★★½

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • Tusk

    ★★★★

  • The Cobbler

    ★★½

  • Dolphin Tale 2

    ½

  • Love & Mercy

    ★★★★½

  • The Identical

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Magic in the Moonlight

    ★★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ★½

  • Feast

    ★★★★★

  • Blended

    ★★

  • Cesar Chavez

    ★★★

  • Rio 2

    ★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★½

  • Chef

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Ida

    ★★★

  • Big Shot

    ★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Free Spirits

    ★★½

  • Fading Gigolo

    ★★★

  • All Is Lost

    ★★★★

  • Nebraska

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★

  • The Arrested Development Documentary Project

    ★★½

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Bert & Dickie

    ★★½

  • Brave

    ★★★

  • Men in Black 3

    ★★★½

  • The Avengers

    ★★★

  • Tim and Eric's Billion Dollar Movie

    ★½