Sort by
  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Cool Girl!

    ½

  • The Bohemian

    ★★★

  • Royalteen

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Banger.

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Párty Hárder: Summer Massacre

    ★★★

  • We Cry Together

    ★★★★★

  • Journey to Yourland

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The House

    ★★★

  • The 5 Seconds of Summer Show

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Louise

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Jules & I

  • Eternals

    ★★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★

  • PAW Patrol: The Movie

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Save Ralph

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Hand

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • My First Summer

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Let's Eat

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Stuck

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Snake Dick

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★

  • Princess Cursed in Time

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Stunt Double

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Bertha and the Wolfram

  • Normal People Confessions

  • Coming Out

  • Twins in Paradise