Sharon has logged 25 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jonah

Jonah

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Unseen

The Unseen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Storekeeper

The Storekeeper

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2010
×
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Defiant Ones

The Defiant Ones

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wallay

Wallay

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★½
Edit this entry  
13
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
13
Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

Hearts of Darkness: A Filmmaker's Apocalypse

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Edit this entry  
05
Snatched

Snatched

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry