Sharon has logged 321 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Frozen

Frozen

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Score: A Film Music Documentary

Score: A Film Music Documentary

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mo' Better Blues

Mo' Better Blues

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Home Again

Home Again

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
Edit this entry  
26
Man on the Moon

Man on the Moon

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kedi

Kedi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Come Swim

Come Swim

2017
×
Edit this entry  
06
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
God Loves Uganda

God Loves Uganda

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Landline

Landline

2017
×
★★½
Edit this entry