• The Switch

  • All About Evil

    ★★★★

  • Jelly

    ★★★½

  • The Twilight Saga: New Moon

  • Labor Pains

  • The Hangover

  • The Proposal

  • Up

  • 17 Again

  • Loving Leah

  • My Bloody Valentine

  • Twilight

  • Mamma Mia!

  • Baby Mama

    ★★★★

  • Juno

  • Ratatouille

  • Cars

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Rumor Has It...

  • America Brown

    ★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Mr. & Mrs. Smith

  • Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

  • Blade: Trinity

  • The Incredibles

  • Madhouse

    ★★

  • White Chicks

  • Shrek 2

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Party Monster

    ★★

  • Comic Book Villains

    ★★★

  • Kate & Leopold

  • The Grey Zone

  • American Pie 2

    ★★★★

  • Scary Movie 2

  • Shrek

  • Miss Congeniality

  • If These Walls Could Talk 2

  • Girl, Interrupted

    ★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★★

  • The Auteur Theory

    ★★★★

  • Mickey's Once Upon a Christmas

  • Toy Story 2

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★★

  • Detroit Rock City

    ★★★½

  • American Pie

    ★★★★

  • Modern Vampires

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★★

  • The Object of My Affection

  • Krippendorf's Tribe

  • Everyone Says I Love You

  • When Friendship Kills

  • Toy Story

  • Clueless

  • Dennis the Menace

  • Home Alone

  • Ghost

  • A Man Called Sarge

  • Heartburn

  • Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

    ★★★★½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

  • A Woman Under the Influence

    ★★★★½

  • Badlands

    ★★★★½

  • The Birds

  • Psycho

  • The Seventh Seal

    ★★★★

  • La Strada

    ★★★★★

  • Peter Pan

  • The Arrival of a Train at La Ciotat