• Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Thunder Force

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

    ★★★★

  • Holidate

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Kissing Booth 2

  • Irresistible

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • All the Bright Places

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Murder Mystery

  • The Hustle

    ★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Someone Great

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★

  • Honey Boy

  • Dumplin'

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

  • Swiped

  • Then Came You

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Hurricane Bianca: From Russia with Hate

  • Doulo

  • Show Dogs

  • Life of the Party

  • I Feel Pretty

  • Family

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★

  • Coco

    ★★★

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★

  • In a Heartbeat

  • Wonder Woman

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

    ★★★

  • Take Me

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Girlfriend's Day

  • To the Bone

    ★★★

  • Office Christmas Party

  • Emma Wants to Live

  • Moana

  • Trolls

  • The Late Bloomer

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Realest Real

    ★★★★