• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Devs

    ★★★½

  • Coma

    ★★★

  • The Wave

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Children of the Sea

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Bliss

    ★★★

  • The Blackout

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★

  • High Life

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • MFKZ

    ★★★

  • The Villainess

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Mayhem

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Split

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★

  • Spring

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • When Marnie Was There

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • The Zero Theorem

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★

  • Only Lovers Left Alive

    ★★★½

  • Spring Breakers

    ★½

  • Ruby Sparks

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★½

  • Melancholia

    ★★★★

  • Super

    ★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★½