Scott has logged 44 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Home

Home

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Breathe

Breathe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jauja

Jauja

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Edit this entry  
22
No

No

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Hijacking

A Hijacking

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Focus

Focus

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Louis C.K.: Chewed Up

Louis C.K.: Chewed Up

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grandmaster

The Grandmaster

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cronos

Cronos

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shame

Shame

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

Patton Oswalt: My Weakness Is Strong

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
Tsotsi

Tsotsi

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★
Edit this entry  
08
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ariel

Ariel

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampyr

Vampyr

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry