• The Pencil

  • Touch

  • Peaches & Cream

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • The Okulum's Journey

    ★★★

  • Anima

  • Mossad

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • In Full Bloom

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Comrade Dov

  • The Traitor

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

  • The Bears' Famous Invasion of Sicily

    ★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

  • Lillian

    ★★★½

  • Young Ahmed

    ★★★

  • Children of the Sea

  • Olla

    ★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Lux Æterna

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Best Years of a Life

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Oleg

    ★★★

  • Sorry We Missed You

  • Atlantics

    ★★

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Deerskin

    ★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Dreaming Tel Aviv

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Girl with the Instagram

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Unseen

    ★★½

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★

  • For Sama

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

  • When I Get Home

  • Chained

  • Piranhas

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★

  • Synonyms

  • Out Stealing Horses

    ★★★★

  • Bait

    ★★★

  • David Bowie: Finding Fame

  • Cold Pursuit

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½